Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

O LUSTRU

Festival LUSTR vznikl pod taktovkou knihkupectví PageFive v roce 2014. Tento první ročník se konal v prostorách galerie Microna a stal se tak prvním festivalem ilustrace u nás. Druhý ročník 2015 se odehrával v čtyřpatrovém domě v Cihelné ulici a zde také našel útočiště i o rok později. V roce 2015 výstavu navštívilo 1100 lidí a v roce 2016 celkem 1800 návštěvníků.
První tři ročníky festivalu LUSTR se konaly pod záštitou letenského knihkupectví PageFive, které za něj a další výstavní činnost vyhrálo cenu Czech Grand Design 2016 v kategorii Obchod roku. Jak loňský, tak i letošní ročník probíhá také ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy, která poskytla festivalu prostor v Hybernské 4. Festival organizuje Nadia Sheshuková a spolek Czech illustrators

O CZECH ILLUSTRATORS

Czech illustrators je neziskový spolek, který mapuje současnou scénu české a slovenské ilustrace. Začalo to časosběrnými rozhovory, které si můžete přečíst na webu, nyní organizuje společně s PageFive festival LUSTR, věnuje se informování o akcích a příležitostech pro ilustrátory na sociálních sítích a doporučuje ilustrátory časopisům, studiím a agenturám. Spolek tvoří Ilona Polanská, Věra Mezuláníková a Nadia Sheshuková.